Daně Olomouc - Služby

Účetnictví – dříve podvojné účetnictví

Podvojné účetnictví byl termín, který používal zákon o účetnictví do roku 2004, od 1. ledna 2004 se už používá jen pojem účetnictví (pro to, co dříve bylo účetnictvím podvojným) a jednoduché účetnictví se (s několika drobnými přechodnými opatřeními) ruší, resp. nahrazuje tzv. daňovou evidencí podle zákona o daních z příjmů, tj. účetní jednotky, které dříve vedly jednoduché účetnictví, nyní budou vést buď daňovou evidenci nebo účetnictví.

Daňová evidence – dříve jednoduché účetnictví

Daňová evidence svým způsobem nahrazuje jednoduché účetnictví, které bylo v České republice zrušeno v roce 2004. Daňové evidence je určena pro malé podnikatele, kteří za minulý kalendářní rok nepřekročil obrat 25 mil. korun Cílem daňové evidence je podat přehled o příjmech a výdajích, o majetku a pohybu hospodářských prostředků.

Daně

Daň je povinná, zákonem určená platba Daně jsou placené v intervalech, pravidelně nebo při určitých okolnostech. Zpracujeme Vám podklady pro daně z příjmů pro fyzické i právnické osoby, daně z nemovitostí, darovací i dědickou daň.

Personální agenda

Zajistíme pro vás komunikaci s vašimi zaměstnanci, výpočet mzdy, vedení zápočtových listů, vypracování přehledů pro okresní správu sociálního zabezpečení i pro finanční úřady .

Zastupování na úřadech

Nechcete čekat fronty na úřadech, jste zaneprázdněni jinou prací nebo jen na to nemáte dostatek odvahy. Zastoupíme Vás nebo Vaši firmu na úřadech (FÚ, ZP, SZ), veškeré podklady překontrolujeme, nebo vypracujeme a poté je předložíme patřičným úřadům, Vám poté předložíme potvrzené a schválené formuláře.

Zastupování v bankách

Podobně jako Vás můžeme zastoupit na úřadech, tak Vás můžeme zastoupit i v bankách ohledně finančních záležitostí. Vyřídíme Vám půjčky, úvěry, kontokorenty, vše podle Vašich požadavků aniž byste museli kamkoliv chodit. Poradíme Vám jak a které tiskopisy vyplnit, případně je vyplníme a vám předkládáme pouze k podpisu.

Ostatní služby

Potřebujete individuální služby (export ,import, celní problematika, intrastat, statistické výkazy)? I to jsme pro Vás samozřejmě schopni připravit, stačí nás kontaktovat s poptávkou.

Nechte Vaše starosti na nás!
Kontakt
  • Taťána Kučerová
  • Jana Koziny 3
  • 772 00 Olomouc
  • Tel.: 603 857 433
  • IČ: 730 54 097
Novinky
23. 12. 2009
Pojistné na sociální zabezpečení v roce 2010
Na základě zákonů číslo 362/2009 Sb. a 285/2009 Sb. dochází ... celé
19. 12. 2009
Zdravotní pojištění v roce 2010
V souvislosti se zákonem o platebním styku dochází i k novel... celé
17. 12. 2009
Spustili jsme novou internetovou prezentaci: Dane-Olomouc.cz
Naše společnost se zaměřuje na vedení účetnictví a daňové ev... celé
CZ
EN DE